Jiráskův Hronov

Anketa

Líbilo se vám u nás a přijedete na příští ročník Jiráskova Hronova?


Počet hlasů: 7452

Doprovodný program 2013

10. 6. 2012, 14:05


83. JIRÁSKŮV HRONOV
DOPROVODNÝ PROGRAM


Program se koná v parku A. Jiráska s výjimkou označených akcí!

 

Pátek 2. srpna                

16.00 G. B. Shaw: PYGMALION – divadelní představení DS Jiráskova divadla Hronov  
a 19.30 hodin režie: Ing. Miroslav Houštěk Jiráskovo divadlo
19.00 hodin BOHADLOBAND Náchod a jeho hosté KOFE@VLNA z Olomouce  
  - akustic alternative  
22.00 hodin SANS ENCOMBRE - Freerun show  nám. Čs. armády
  INFERNO -     akrobatické ohňové show  nám. Čs. armády
22.30 hodin Josef Váchal, Kazimír Lupinec: KRVAVÝ ROMÁN  
  – divadelní představení hraje soubor V.A.D. Kladno  SJČ

 

Sobota 3. srpna

15.30 hodin Slavnostní zahájení 83. Jiráskova Hronova nám. Čs. armády
17.00 hodin MĚSTSKÝ DECHOVÝ ORCHESTR města Šula, Rusko  
20.00 hodin SAHAR - taneční vystoupení skupin orientálních tanců  
18.00 hodin DUO KUBEČEK – VRTIŠKA kostel Všech Svatých
  - zazní skladby od baroka po současnost  
22.30 hodin IMPROVIZAČNÍ ZÁPAS, účinkuje: Česká improvizační liga, o.s. SJČ
3. - 8. srpna Hana Voříšková: VÝLET - Divadelní automat pro jednoho diváka PONORKA
  Hana Voříšková bude mít před hracím prostorem stoleček se sešitem  
  s vypsanými termíny, na které se budou zájemci zapisovat  

 

Neděle 4. srpna

13.00 hodin Vavřinecký den Hotelové školy Hronov  
  Průvod od školy do parku A. Jiráska s otcem Vavřincem  
  - oslava patrona kuchařů, hostinských, pekařů, pivovarníků a studentů  
  - hlavní host režisér Tomáš Magnusek  
  15.00 hodin - KUCHAŘSKÁ POHÁDKA  
  - Brumbambulata ZUŠ Hronov pod vedením Zuzany Meierové Genrtové  
  18.00 hodin - DECHOVÝ ORCHESTR MLADÝCH  
  - ZUŠ Hronov a Červený Kostelec - koncert pod vedením Miloše Meiera  
20.00 hodin MÍŠA ŘEHÁKOVÁ & Taneční orchestr RELAX BAND, kapelník: Jan Drejsl  
20.00 hodin ARGENTINSKÉ TANGO - hrají V. Vrtiška, J. Kubeček kavárna Blanka
22.00 hodin Josef Topol: KOČKA NA KOLEJÍCH JD
  - divadelní představení hraje TRIARIUS Č. Třebová  

 

Pondělí 5. srpna

v 15.00, 16.00    
a v 17.00 hodin ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA - rodinné loutkové divadlo Michala Drtiny stan v Dolíčku
17.00 hodin NACOPAK BAND - country rock Náchod  
19.30 hodin JAZZ GENERATION a SATURDAY MORNING BAND - hudební vystoupení  
19.30 hodin TYGR - hrají Traumatizovaní tygříci ze ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř SJČ
23.30 hodin B. Němcová, B. Žernovská, P. Kohutová, P. Richter: PÍSEŇ O VIKTORCE JD
  – divadelní představení hraje Divadelní studio D3 Karlovy Vary  

 

Úterý 6. srpna

15.00 hodin MODREJ DRAHOKAMEN anóbrž Zelená Gizela a mrkvajzníci  
  - pohádku pro děti hraje De Facto Mimo Jihlava  
16.30 hodin RYTÍŘI A TURNAJE, vystoupení Skupiny historického šermu Manové Přemysla Otakara  
  Červený Kostelec,  pro děti poté možnost vyzkoušení používaných zbraní  
18.30 hodin KUCHAŘKA A GENERÁL aneb DRUHÁ MÍZA  
  - divadelní představení zahraje DS NA TAHU Červený Kostelec - komedie  
21.00 hodin MARIMBA LIVE DRUMS - bubenické vystoupení a muzika plná energie  
23.15 hodin Velmi volně na motivy Astrid Lindgrenové: BACK TO BULLERBYN SJČ
  - hrají Športniki / režie: Jakub Vašíček a kolektiv  

 

Středa 7. srpna

15.00 hodin ZLATÉ SLUNCE - festival amatérských folkových skupin  
Vystoupí kapely: 15.00 - STRUNA, Hronov  
  15.45 - PEVNÁ VŮLE, Hronov  
  16.30 - FUKAVEC, Nové Město  
  17.15 - COUNTRY COLAPS, Pardubice  
  18.00 - CHVÍLE, Hronov  
  18.45 - KAMION, Hronov  
  19.30 - ELIXÍR, Pardubice  
  20.30 - BLUEGRASS CWRKOT  
23.15 hodin S. Briggs, P. Matoušek: MUŽI VE ZBRANI SJČ
  - hraje Divadýlko na dlani Mladá Boleslav / režie: Petr Matoušek  

 

Čtvrtek 8. srpna

15.00 hodin O STATEČNÉM JANKOVI – na motivy klasických pohádek hraje pro děti  
  Divadýlko MRAK Havlíčkův Brod  
17.00 hodin SWING SEXTET Náchod, host Pavlína Rudolfová (vokál)  
19.30 hodin Stylová skupina CHIPSY ORKA pod vedením Augustýna Kuru st.  
20.30 hodin INŽENÝR VLADIMÍR (sólový koncert Vladimíra Mikulky) Kavárna Blanka
22.45 hodin Bernard Marie Koltés: BOJ ČERNOCHA SO PSAMI  
  divadelní představení zahraje Divadlo GASPAREGO, Liptovský Mikuláš  

 

Pátek 9. srpna
ROCK FEST 2013

17:00 CZARNA SYRENA (pop rock) Kudowa Zdrój (PL)
18:00 BAND-A-SKA (ska) Týniště nad Orlicí
19:00 TOO LATE (rock pop) Červený Kostelec
20:00 HEEBIE JEEBIES (pank - ska) Hronov
22:00 DYMYTRY (metal) Praha
23:45 NÁROD SOBĚ (fotr punk) Hronov

 

Sobota 10. srpna   

14.00 hodin JIRÁSKŮV HRONOV DĚTEM - soutěže a dovednosti pro nejmenší  
  Na závěr pěnové překvapení (náhradní oblečení pro děti s sebou)  
17.00 hodin BIG BAND Letohrad - uslyšíte i muzikálové a filmové melodie  
22.15 hodin Slavnostní zakončení 83. Jiráskova Hronova  schody Jiráskova divadla
   VČETNĚ OHŇOSTROJE    

 

Výstavy v době 83. Jiráskova Hronova

Předsálí Jiráskova divadla
Nositelé Zlatého odznaku J. K. Tyla za rok 2012
Vernisáž výstavy v sobotu 3. srpna v 10.30 hodin.
Výstava bude přístupná vždy 1 hodinu před začátkem představení.

Jiráskův rodný domek
Vyznání do dřeva
Výstava loutek z řezbářské dílny Jarmily Haldové a jejích synů
Pořádá Regionální muzeum v Náchodě.
Otevřeno denně mimo pondělí 9 - 12, 13 - 16.30 hodin.

Předsálí Sálu Josefa Čapka
82. Jiráskův Hronov byl již vloni

Výstava fotografií Ivo Mičkala. Otevřeno denně v průběhu JH.

Divadelní 319, vchod zahradou z ulice k Milířům
Výstava Výtvarné skupiny AMAG Náchod a Karla Šafáře

Vernisáž výstavy v sobotu 3. srpna v 11.00 hodin. Úvodní slovo - PHDr. Václav Sádlo
Výstava potrvá od 3. 8. do 9. 8. 2013. Otevřeno denně od 14.00 do 18.00 hodin.

 

V případě nepříznivého počasí se program v parku nekoná!

Změna programu vyhrazena!

 

 

PARTY STAN V DOLÍČKU


Pátek 2. srpna                       20.00   SkA'N'DaaL music ensemble     (ska-reggae)

                                                                                              21.30   B_side             (rock-alternative)

                                                                                              23.00   2H-5ka          

 

Sobota 3. srpna                     16.00 - 19.00 Turnaj ve stolním fotbálku (Rosengart) a hokejíčku STIGA

                                                                                              20.00   Cocoman a Wilda Panda  (Reggae/Dancehall)

                                               22.00   Peca - rap z Broumova

 

Neděle 4.srpna                      otevřeno od 13.00 hodin

                                               19.00   Jan Filipenský a jeho zážitky z plavby trojstěžníku po mořích

                                                           a Oceánech  - živé vyprávění o plachetnice La Grace

                                                                                              21.30   Hudební program

                                                                                                 0.00   půlnoční film: ZJIZVENÁ TVÁŘ / Scarface

                                                           Snímek z letošního MFF Karlovy Vary od režiséra Brian De Palma.

 

Pondělí 5. srpna                    otevřeno od 13.00 hodin

                                               15.00, 16.00 a 17.00 hodin    ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA

                                                                                              - rodinné loutkové divadlo Michala Drtiny

                                                                                              20.00 - 02.00 Hudební program

 

Úterý 6. srpna                       otevřeno od 12.00 hodin

                                               20.00 - 00.00 Hudební program

                                                                                              00.00  půlnoční film:  Big Lebowski

                                                           - krimi-komedie od bratrú Joela a Ethana Coenaových
 

Středa 7. srpna                     otevřeno od 13.00 hodin

                                               20.00 - 03-00 Hudební program

 

Čtvrtek 8. srpna                   otevřeno od 13.00 hodin

                                               20.00 - 00.00 Hudební program

                                                                                              00.00 půlnoční film: ČERNÁ KOČKA, BILÝ KOCOUR

                                               Staříci Grga a Zaria jsou přátelé od nepaměti. Čtvrt století se neviděli.

                                               O to víc se těší na setkání...

 

Pátek 9. srpna                       otevřeno od 13.00 hodin
                                               20.00 - 03.00 Hudební program

 

Sobota 10. srpna                   otevřeno od 13:00 hodin

                                               21.00 Drum and Bass, Jungle, atc.

                                               - závěrečná sobotní párty s pěticí pražských Dj´s , v čele s Dj Yendis a Annita

 

Po celou dobu konání festivalu bude pro návštěvníky párty stanu v Dolíčku k dispozici volná Wi-Fi a občerstvení všeho druhu.